Zebranie Przedstawicieli Członków Banku Spółdzielczego w Piasecznie podejmuje decyzję – Uchwały nr 16/99 i 17/99 odpowiednio o przyłączeniu Banków Spółdzielczych – w Goszczynie i Magnuszewie.
Za datę przyłączania BS-ów w Goszczynie i Magnuszewie przyjęto 1.07.1999 r.,
a jednostki operacyjne tych Banków weszły do struktury piaseczyńskiego Banku jako jego oddziały.
Uroczyste otwarcie oraz rozpoczęcie działalności nowej jednostki operacyjnej Banku w Piasecznie przy ul. Okulickiego 3a, określonej w strukturze organizacyjnej jako – Punkt Kasowy.
Powołanie Punktu Kasowego Banku nastąpiło na podstawie Uchwały Zarządu nr 3/99 z dnia 15.01.1999 r. Zmiany w strukturze organizacyjnej BS zostały zatwierdzone decyzją Rady Nadzorczej Banku – Uchwała nr 1/99 z dnia 15.01.1999 r.
W dniu 01.04.2006 r. zostaje zlikwidowany Punkt Kasowy przy ulicy Okulickiego 3a
w Piasecznie na podstawie Uchwały Zarządu nr 41/2006
W lipcu 1993 r. rozpoczął pracę Oddział Banku Spółdzielczego w Ursusie,
przy ul. Kolorowej 5.
Lokal, w którym uruchomiono Oddział BS w Ursusie został zakupiony przez Bank
na zasadach własnościowego prawa do lokalu od Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej URSUS. Lokalizacja jednostki oraz adaptacja pomieszczeń następuje
w oparciu o uchwałę Rady nr 17/92 z dnia 20.05.1992 r.
Z dniem 2 stycznia 1992 r. rozpoczął pracę Oddział Banku Spółdzielczego
w Warszawie na Mokotowie, przy ul. Modzelewskiego 6.
Lokal, w którym uruchomiono Oddział BS w Warszawie został zakupiony przez Bank na zasadach własnościowego prawa do lokalu od Spółdzielni Mieszkaniowej PAX.
Lokalizacja jednostki oraz adaptacja pomieszczeń następuje w oparciu o uchwałę Rady nr 12/91 z dnia 17.07.1991 r.
W dniu 16.07.2008 r. zostaje zlikwidowany Oddział Banku w Warszawie.
Uroczyste otwarcie nowego budynku Oddziału Banku w Konstancinie – Jeziornie przy ul. Wilanowskiej 1.
Nowy budynek – siedziba Oddziału był projektowany jako część planowanego centrum zespołu administracyjno – usługowego miasta Konstancinie – Jeziornie, które miało stworzyć zwartą zabudowę placu miejskiego. Uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję dokonano dnia 28.04.1988 r.
Zebranie Przedstawicieli członków Banku podejmuje decyzję o podziale Spółdzielni
i wydzieleniu z terenu dotychczasowego działania BS – Gminy Lesznowola, w której gdzie na bazie dotychczasowego Oddziału Banku powołano samodzielny Bank Spółdzielczy w Lesznowoli.
Założycielskie Zebranie członków Banku Spółdzielczego w Piasecznie z terenu Gminy Lesznowola odbyło się 2.06.1985 r., które zdecydowało o uruchomieniu pracy nowego Banku z dniem 1.07.1985 r.
Uroczyste otwarcie nowej siedziby Banku Spółdzielczego w Piasecznie
przy ul. Kościuszki 23.
Nowy budynek Banku to druga siedziba władz Spółdzielni zorganizowana za własne środki, a jej realizację podjęto na podstawie Uchwały Zebrania Przedstawicieli obradującego w dniu 8.04.1979 r.
Decyzją Sądu, wpisy w rejestrze sądowym RS VI 862 przeniesiono do rejestru RS A II 131.
Nadzwyczajne Walne Zebranie delegatów rozstrzyga dwie ważne sprawy dla Kasy Spółdzielczej w Piasecznie:
► postanawia o zakupie na własność Kasy i z przeznaczeniem na jej siedzibę, pierwszej zabudowanej nieruchomości, w Piasecznie przy ul. Sienkiewicza 9,
► uchwalony zostaje nowy Statut Kasy oparty o statut wzorcowy opracowany dla Spółdzielni Oszczędnościowo – Pożyczkowych (Kas Spółdzielczych SOP) przez Centralny Związek SOP.
Walne Zebranie Delegatów KS w Piasecznie dokonuje zmian w Statucie zatwierdzonych przez O/Wojewódzki Związku Spółdzielni Oszczędnościowo – Pożyczkowych w dniu 16.06.1958 r., zgodnie z którymi centralą organizacyjną, rewizyjną i finansową staje się Związek SO – P.
Walne Zebranie Delegatów GKS w Piasecznie przyjmuje nowy Statut Kasy i dokonuje zmiany jej nazwy na – „Kasa Spółdzielcza w Piasecznie”.
Podstawą zmian jest wzorcowy statut kas spółdzielczych opublikowany w Monitorze Polskim nr 31, poz. 401, z 1956 r., w którym m.in. zapisano, że ich centralą finansową, organizacyjną i rewizyjną jest NBP, a nadrzędnym organem samorządowym – Naczelna Rada Spółdzielcza, działająca za pośrednictwem Komisji ds. Kas Spółdzielczych.
Walne Zebranie Członków przyjmuje nowy Statut dla RBS i dokonuje zmiany nazwy Banku na – „Gminna Kasa Spółdzielcza, z odpowiedzialnością udziałami w Piasecznie”.
Podstawą zmian Statutu RBS jest Zarządzenie Ministra Skarbu z 4.01.1950 r., zmieniające dotychczasowe spółdzielnie kredytowe na GKS-y, dla których centralą finansową, organizacyjną i rewizyjną staje się Bank Rolny. Treść wzorcowego Statutu opublikowano w Dzienniku Ustaw.
Walne Zebranie dokonuje zmiany Statutu Kasy, w tym nazwy Spółdzielni na „Rolniczy Bank Spółdzielczy z odpowiedzialnością ograniczoną w Piasecznie”.
Zmiany w Statucie oparte zostały na treści tekstu statutu wzorcowego – „Statut Spółdzielni Oszczędnościowo – Pożyczkowej”, opracowanego w 1945 r. przez Związek Rewizyjny Spółdzielni RP.
Rejestracja zmiany odpowiedzialności członków z nieograniczonej na ograniczoną
– 10–krotność zadeklarowanych udziałów, następuje w dniu 4.01.1947 r., a rejestracji zmiany nazwy Kasy, Sąd dokonuje dnia 29.03.1947 r.
Zmianę Statutu Kasy, w tym jej nazwy na „Bank Spółdzielczy”, dyskutowano już na zebraniu Rady Nadzorczej w dniu 7.05.1944 r., odbytym w zastępstwie Walnego Zgromadzenia. Zmiany te potwierdzono na Zebraniu Walnym obradującym 10.06.1945 r., decydując jednak o zmianie nazwy na „Rolniczy Bank Spółdzielczy”. Ostateczna decyzja w przedmiotowej sprawie zapada dopiero podczas Zebrania obradującego
w dniu 19.05.1946 r.
Walne Zebranie członków Kasy, obradujące w lokalu Domu Ludowego w Piasecznie postanawia o przyłączeniu Kasy Stefczyka w Jeziornie do Rolniczej Kasy Stefczyka
w Piasecznie.
Podstawę rachunkową połączenia Kas Stefczyka w Piasecznie oraz Jeziornie stanowiły ich bilanse, sporządzone za 1931 r.
Sąd Okręgowy jako Rejestrowy w Warszawie rejestruje „Rolniczą Kasę Stefczyka, spółdzielnię z odpowiedzialnością nieograniczoną w Piasecznie”.
Rolnicza Kasa Stefczyka w Piasecznie została zarejestrowana pod numerem RS VI 862, a rejestracji dokonano na podstawie wniosku założycieli złożonego w Sądzie w dniu 15.09.1926 r.
Zorganizowano pierwsze plenarne posiedzenie Rady Nadzorczej Kasy Stefczyka.
Rada konstytuuje się następująco: funkcję przewodniczącego rady powierzono Józefowi Herbowi – ówczesnemu burmistrzowi Piaseczna, zastępcą przewodniczącego zostaje Michał Stolarczyk, a sekretarzem rady – Adam Poncyliusz. Rada wybiera także pierwszy zarząd:
W lokalu szkoły powszechnej w Piasecznie, o godz. 1400, odbyło się Zebranie Założycielskie Spółdzielni, której nadano nazwę „Rolnicza Kasa Stefczyka, spółdzielnia z odpowiedzialnością nieograniczoną w Piasecznie”.