Kontakt

Masz pytanie?

Wyślij zgloszenie, oddzwonimy.

*
*
*
*
*
*

Zgoda na wykorzystanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)

Wysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Wyrażam również zgodę na wysyłanie na podany przeze mnie adres e-mail lub przekazywanie za pośrednictwem telefonu informacji handlowych, dotyczących nowych produktów i usług bankowych oferowanych przez Bank (zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz.U. nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

*

Pola wymagane

 ZASTRZEGANIE KART: 0 801 321 456, +48 86 215 50 50 (dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy)

 

Sonda

Wydarzenia

Data dodania: 21-10-2019

Mieczysław Grodzki wybrany członkiem Rady ICBA

2 października br. w stolicy Rwandy – Kigali odbyło się Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (International Cooperative Banking Association - ICBA), organizacji sektorowej Międzynarodowego Związku Spółdzielczego ds. bankowości spółdzielczej. Na Zgromadzeniu podjęto dwie ważne dla polskiej spółdzielczości decyzje – do Stowarzyszenia została przyjęta Krajowa Rada Spółdzielcza, a jej prezes Zarządu, dr inż. Mieczysław Grodzki, został wybrany członkiem siedmioosobowej Rady.

Początki Międzynarodowego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych sięgają 1922 roku, kiedy to w Bazylei (Szwajcaria) powołano do życia jego poprzedniczkę w postaci komisji International Cooperative Banking Committee. W jej skład weszło siedem europejskich banków spółdzielczych. 

W 1964 r. członkostwo zostało otwarte dla banków spółdzielczych z całego świata oraz dla centralnych spółdzielczych organizacji kredytowych bezpośrednio lub pośrednio powiązanych z Międzynarodowym Związkiem Spółdzielczym (ICA). Po 28 Kongresie Międzynarodowego Związku Spółdzielczego w 1984 r. w Hamburgu, Stowarzyszenie ICBA stało się międzynarodową wyspecjalizowaną organizacją ICA działającą pod nazwą Centralny Komitet Bankowości MZS. Pod obecną nazwą Stowarzyszenie funkcjonuje od roku 1992. 

Misją ICBA jest przyczynianie się do rozwoju, wzrostu i konkurencyjności banków spółdzielczych na rynku poprzez obronę ich interesów i promowanie na całym świecie ich wkładu w dobrobyt gospodarczy i społeczny. Jednym z priorytetów są działania na rzecz współpracy banków spółdzielczych na poziomie międzynarodowym i regionalnym, a także popularyzacja wartości spółdzielczych. ICBA dąży do ułatwiania wymiany informacji pomiędzy swoimi członkami na temat kluczowych zagadnień bankowości spółdzielczej, ma też zamiar wspierać bankowy sektor spółdzielczy w poszukiwaniu korzystnych rozwiązań prawnych.

Obecnie ICBA zrzesza ponad 20 organizacji bankowych z Argentyny, Bangladeszu, Bułgarii, Chile, Cypru, Francji, Indii, Japonii, Kanady, Kenii, Niemiec, Nigerii, Paragwaju, Sri Lanki, Ukrainy, Urugwaju, USA, Włoch oraz Polski. Jej członkiem jest także Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (European Association of Co-operative Banks). 

Źródło: KRS

lista aktualności
Serwis https://www.psbank.pl/ używa plików cookie. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
© 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Banku Spółdzielczego w Piasecznie – PS Bank.
Projekt i realizacja: Ideo      Powered by : CMSEdito
Bank Spółdzielczy w Piasecznie - PS Bank z siedzibą w Piasecznie, ul. Kościuszki 23, 05-500 Piaseczno, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie,
XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000057537, NIP: 123-00-04-918. Kod SWIFT: POLUPLPR